Posledný veľký súboj dravcov pred voľbami

Autor: Marek Babic | 16.6.2006 o 9:55 | Karma článku: 5,26 | Prečítané:  1751x

Včera večer sa to odohralo. Tri veľké politické šťuky sa stretli v jednom rybníku, v súkromnom, nie verejnoprávnom (však pán Rybníček?), aby predviedli svoj posledný lov na mysle a srdcia malých rybiek, rozumej voličov.

Všetky tri šťuky boli primerane nervózne situácii, veď sa zoči-voči stretli len čosi viac ako deň pred voľbami, v ktorých sa rozhodne o veľkosti koristi. Pre malé rybky to bola zábava, pretože šťuky útočili medzi sebou a navzájom sa divo hrýzli. Niektoré obozretné rybky z toho boli síce trochu smutné, lebo videli, že pravdepodobne jedna z tých drzých šťúk aj tak nakoniec bude vládnuť ich rybníku.

 Malé rybky postupne zbadali, že medzi sebou bojujú hlavne dve šťuky (Ficšťuka a Dzušťuka) a tá tretia (Mečšťuka) sa len tak prizerala a občas pohrýzla. 

 Ficšťuka neustále kričala: „Koľko desaťročí ešte budeš potrebovať na dokončenie reforiem v rybníku, ktorý sa vďaka tebe stal najchudobnejším v okolí? Prečo stále strašíš?“ Dzušťuka sa nedala a znova opakovala svoju obľúbenú vetu: „Ty klamár, Robert, podvodník si a demagóg. Chceš všetko zničiť, ty jeden Ľupták (akože nadávka), boľševik!!!“ Mečšťuka sa prizerala a občas zasiahla: „Aspoň vtipy vám poviem o záchodoch a veľkosti niečoho... Vy hnusné šťuky, vy ma už neberiete vážne, ale počkajte, ja vám ukážem.“

 Bola tam ešte jedna menšia šťuka (Krajcšťuka), ale tá sa márne snažila o poriadok v boji. Tie ostatné sa jej len vysmievali a neodpovedali na otázky. Najmä Mečšťuka dávala také odpovede, ktorým Krajcšťuka vôbec nerozumela (a ani väčšina malých rybiek).

 Nakoniec pohryzené šťuky rýchlo odplávali každá do svojho kúta rybníka bez jasného víťaza a malé rybky ostali v nemom úžase stáť na mieste nevediac, kam sa pohnúť. O dva dni príde rad na nich.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kočner a Rusko do väzby nepôjdu, rozhodol súd

Špecializovaný trestný súd v sobotu viac ako osem hodín rozhodoval tom, či budú Kočner a Rusko stíhaní vo väzbe.

EKONOMIKA

Mestá už môžu vykázať staré autá z centier, ale veľmi nechcú

Ministerstvo vytvorilo priestor na vytváranie zón s nízkymi emisiami.


Už ste čítali?